جستجو:  
تاریخ: 27 اسفند, 1396
        
نکته های آموزشی و درمانی
پیامبر اکرم(ص)
امام علی(ع)
امام باقر (ع)
امام صادق(ع)
امام رضا(ع)
ابراهیم الخلیل(ع)
مادران شيرده
كاهش كلسترول
مقابله با سرطان
جوان بمانيد
عسل جانشين شكر
مهار كردن گر گرفتگي
تقويت قدرت بينايي
كاهش التهاب هاي خطرناك
افزايش دريافت انتي اكسيدان
كاهش درجه يخچال
حفظ هوشياري
افتاب زدگي
موهايي پر پشت
استخوان سازي نرم
نكاتي بعد از خوردن غذا
كم كردن وزن
سلامتی بیشتر
سوزاندن كالري
لاغر شوید
کم موها بخوانند
ورزش در هوای آلوده
آب و رژیم درمانی
اتفاقات عجیب و غریب بدن
تقويت مغز
توصیه به بیماران دیابتی
عامل پوکی استخوان
کمردرد
تغذیه فرزندان
درمان پوکی استخوان
گرما زدگی
دشمن لک وپیس
كم خوني
فشارخون بالا
کنترل وزن بدن
حفظ قدرت حافظه
آرامش مغز
میوه ی ضد بیماری
کودکان بدخلق
آیا می دانید؟
استفاده هوشمندانه از نمک
درمان سرماخوردگی
ماه رمضان و تغذيه صحيح
قلب و عروق
مشکلات پوستی
دیابت و استرس
طب الائمه
شفافیتی از جنس طبیعت
بیماران انسداد ريوي
عوامل ايجاد هموروئيد

شایعترین مشکلات پوستی

حقایقی در مورد نور خورشید

تحقیقات نشان می دهد تخریب لایه اوزن در ارتفاع 6/10 تا 7/13 مایل از زمین تقریبا نابود شده است وجود چنین شکافی در لایه اوزن در طی سه سال گذشته تغییراتی را در قدرت اشعه ماوراءبنفش خورشید بوجود آورده است و اکنون آن سوراخ لایه اوزن معروف به شکل مربعی به ضلع 7/7 میلیون مایل در آمده است.

لایه اوزن چیست؟ لایه اوزن گازی است که از تمامی موجودات زنده در برابر اشعه ماوراء بنفش نور خورشید محافظت می کند. از این رو فقدان این کاهش اندازه آن مستقیما بر سلامتی انسان به ویژه پوست او اثر خواهد داشت. یکی از مهمترین عوارض اشعه ماوراء بنفش بر انسان سرطان پوست و آب مروارید است براساس تحقیقاتی که درسال 2000 در آکادمی درماتولوژی آمریکا به انجام رسید امروزه از هر 100 آمریکایی یک نفر مبتلا به یکی از انواع سرطانهای پوستی است.

امروزه همه ما ناچاریم از پوست خود بییش از پیش نور خورشید محافظت نماییم این توجه خاص فصل تابستان و یا هنگام مسافرت به کنار دریا نیست بلکه باید درتمامی فصول سال از ضد آفتاب استفاده نمود البته این بدان معنی نخواهد بود که شما باید از نور آفتاب بترسید و هیچ وقت در برابر نور خورشید قرار نگیرید بلکه اگر از روشهای محافظت در برابر نور خورشید آگاهی داشته باشید می توانید همچون گذشته از آفتاب لذت ببرید برای پیش گیری از آب مروارید باید از عینکهای آفتابی استفاده کرد که شیشه آنها هم در برابر UVB و هم UVA  محافظ چشم باشد. برای جلوگیری از ابتلا از سرطان و پیری زودرس پوست نیز از کرمهای ضد آفتابی استفاده کنیدکه پوستتان را در برابر اشعه های UVB و UVA  محافظت کند و حتما دقت نمایید تا عیار محافظتی یا اس اف سی(انگلیسی نوشته شد) آن بین 15 تا 30 باشد. به خاطر داشته باشید که از این کرم باید هر روز استفاده کنید. اگر تمام طول روز بیرون از خانه ودر برابر نور خورشید هستید ناچارید هر چها ساعت یکبار استفاده ازکرم ضد آفتاب را تجدید نمایید.

تقریباً 90 درصد از نشانه های چروک های زود رس در صورت بر اثر تابش نور خورشید است زیرا اشعه ماوراء بنفش موجب می گردد کلاژن و الاستین موجود درپوست شما شکسته شده و قوام خودرااز دست بدهد.

اگر تاکنون به محافظت ازپوست خودنپرداخته اید و دچار علایم پیری چون چین و چروک شده اید ناامید نباشید امروزه روش هایی وجود دارد که با کمک آنها می تونید تا حدود شصت درصد از صدمات ناشی از نور خورشید را کاهش دهید. شما حتی می توانید در صورت کشف سلولهای سرطانی رشد آنها راکم کرده و یا آنها را نابود سازید.

بهترین راه برای بهبودی پرهیز از نور خورشید حتی به مدت کوتاه است. شما باید هر روز خودرااز نور خورشید محذافظت کنید.

اشعه ماوراء بنفش همیشه در فضا هستند. حتی زمانیکه هوا ابری است. پس در چنین روزهایی نیز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

اشعه یو وی بی(انگلیسی) قادر است از شیشه هم عبورکند. این بدان معناست که هنگام رانندگی در ماشین نیز باید حتماً از کرم ضد آفتاب استفاده کرده باشید.

برای مراقبت از پوست خود یک برنامه منظم داشته باشید. این برنامه باید شامل ماسک، پوسته برداری، پاک کننده و مرطوب کننده باشد. از مرطوب کننده هایی استفاده کنید که حاوی اسید هیدروکسی آلفا، هیدروکسی بتا ویا آنزیم باشد واز کرم های آنتی اکسیدان شب یا روز استفاده نمایید.

در رژیم غذایی خود حتماً مواد انتی اکسیدان چون ویتامین سی ای و بتاکاروتین را بگنجانید.

اگر دچار آفتاب سوختگی شدید بهترین روش درمان قرار دادن پوره آلوورا به روی پوست است . ژل آلوورارااز روی برگ گیاه برداشته و مستقیماً به روی محل آفتاب سوختگی قرار دهید.

با پوست خود با ملایمت رفتار کنید. برای شستشو از لیف بسیار نرم استفاده کنید. و هنگام خشک کردن پوست حوله لطیفی انتخاب نمایید. هنگام شستشو و یا خشک کردن پوست از حرکات تند و خشن بپرهیزید زیرا ساییدن پوست می تواند موجب التهاب و عفونت تمام یا قسمتهایی از پوست گردد.

ازپوست خود چه می دانید آموزش انواع مراقبتهای طبیعی پوست برای دست یافتن به پوستی زیبا و شاداب مولف  فریبا جعفریان انتشارات طلایه

 

تمام حقوق این سایت برای مجتمع آموزشی فاطمه الزهرا (س) محفوظ است   |  power by: majidalizadeh52@yahoo.com   |  info@mafz.ir