جستجو:  
تاریخ: 26 اسفند, 1396
        
کارگاههای آموزشی
محکومیت هتک حرمت قرآن توسط موسسه و مهمانان 8 گردهم
اتمام كار هشتمين كارگاه آموزشي اسيب شناسي مهدويت
جمع بندي كارگاه آموزشي مهدويت در مشهد
دهمين همايش كرج
دعوت از مدیریت موسسه در برنامه کاشانه مهر در شبکه
برگزاری کارگاه آموزشی آسیب شناسی مهدویت و خانواده
نهمین کارگاه آموزشی آسیب شناسی مهدویت
نسیم صبحگاه ظهور خلاصه کارگاهها
برگزاری گارگاه آموزشی مهدویت بمناسبت تولد امام رضا
یازدهمین کارگاه آموزشی با عنوان حج و مهدویت در باب
برگزاری دوازدهمین هم اندیشی کشوری آسیب شناسی مهدوی
کارگاه آموزشی حضرت زهرا(س) و مهدویت

بسمه تعالی

با توكل به خداوند متعال و الطاف خاصه اهل بيت (ع) يازدهمين جلسه هم انديشي مهدويت با عنوان حج و مهدويت در شهر بابلسر مسجد قاسم بن حسن با حضور خواهران برگزار شد.

شهرهاي شركت كننده: مشهد مقدس، بابل، خرم آباد، بابلسر،ساري، آمل، قائم شهر، محمود آباد

سركارخانم قرآني جهت افتتاح هم انديشي بامحوریت آيه 5 قصص كه نشان از وعده خداوند نسبت به ظهوراست، مطالبي را ايراد نمودند:

ما براي اولين بار موضوع حج و مهدويت را برگزار كرده­ ايم. موضوع حج در درجه اول به امامت برمي­ گردد و با  محوریت مهدويت می تواند مورد بررسی قرار گیرد. حركت ها را به سوي ظهور از زمان خلقت حضرت آدم (ع) و ماجرای كشتي ­و طوفان نوح (ع) آماده شدن كره زمين و همچین ماجرای حضرت ابراهیم (ع) كه به دستور خداوند حركت كرد و زن و فرزند خود را در مسير اهداف الهي رها كرده و در بيابان قرار داد که حاجیان همه ساله با عنوان حج ابراهیمی از این ماجرا تبعیت می ­کنند و قبولی حجشان به انجام مناسکی است حضرت ابراهیم و همسر و فرزندش بنیانگذار آن هستند.  در ادامه خانم قرآنی مطالبی را از  پیشینه این کارگاه و  تداوم آن با استقبال  اعضای شرکت کننده مطالبی را عنوان نمودند:

در فضاي الله ولي الذين آمنوا يخرجهم من الظلمات الي النور كه در وجود ما و زندگي ما جريان دارد، نور و خبرهاي قرآن را به شدت مي بينيم. انقلاب ما در حدود 33 سال قبل پيروز شد و جريان نور و خون و مقاومت و صبر و توكل در اقصي نقاط ايران و جهان تزريق شد. اتفاقاتي كه امروز در جهان ايجاد مي شود داراي اسراري است. قانون اين است كه وقتي خداوند تغيير را در اجتماعات ببيند در اين راستا تغييرات را ايجاد مي نمايد. در اين وقايع امواج نور ولايت چه افراد بخواهند و چه نخواهند پيش مي­ رود. وقتي براي اولين بار طرح كارگاه آموزشي مهدويت مطرح شد تصور نمي­ شد كه ­تا كنون با ­استقبال خوب افراد چندين كارگاه برگزار شود. اين برنامه­ ها به صورت مردمي برگزار مي ­شود و افرادي كه در هر شهري  و استاني هستند احساس وظيفه نموده و با سرمايه ايمان و توكل و اعتقادات كار را آغاز كرده و اجرا مي­ كنند.

صبح روز اول برنامه با قرائت آياتي از قرآن كريم و دعاي عهد در ساعت 9 صبح آغاز گرديد.

سوالات كارگاه با توجه به هم اندیشی اولیه به شرح زیر ارائه گردید:

1- چه راهكارهايي مي تواند در مناسك حج فرهنگ مهدويت را ترويج كند؟

2- تا چه اندازه مناسك حج مي تواند در زمينه سازي ظهور مؤثر باشد؟

3- چگونه مناسك حج مي تواند در خانواده رفتار مهدوي را ايجاد كند؟

4- چگونه مناسك حج مي تواند در كشور (جامعه) رفتار مهدوي را ايجاد كند؟

5- چگونه مناسك حج مي تواند در جهان رفتار مهدوي را ايجاد كند؟

6- چگونه مناسك حج مي تواند در فرد رفتار مهدوي راايجاد كند؟

خانم دکتر سرلک ازکارشناسان شرکت کننده در هم­ اندیشی بر اساس موضوع مطروحه به ایراد سخن پرداخت:

بحث ما حاكميت حج در اسلام است، چون تحولي كه در وجود انسان اتفاق مي­ افتد و ما را به ياد قيامت و محشر مي اندازد و با مسلمانان ديگر كشورها آشنا مي­ شويم. و با با مسلمانان دیگر کشورها ارتباط نزديك و رو دررو برقرار می کنیم.

امام حسين (ع) مي فرمايد واقعه ظهور زماني رخ خواهد داد كه فرقه­ هاي مختلفي ايجاد خواهد شد كه شما بايد از آنها تبري بجوييد. و خير آن زمان ظهور حضرت وليعصر(عج) خواهد بود.

صبح روز دوم

جناب آقاي دكتر اصغرزاده از بانیان ساخت مسجد و استاد دانشگاه بیان داشتند تفکر سرمایه­ داری خود را زمانی فكر و عقيده برتر مي­ دانست و اكنون فكر سرمايه­ داري حتي از كشتن انسان ها ابایی ندارد. زماني هم كمونيست با این تفکر بر جهان حاکم بود. انقلاب اسلامي ما به عنوان يك الگوي توانمندي در جهان مطرح است. با تمام تلاش ها دشمنان نتوانستند انقلاب را متوقف كنند و امروز همه دنيا فهميده­ است كه فقه برتر هم برگرفته از تفكر ناب اسلامي و شيعي است.  كه زمينه ­هاي ظهور حضرت وليعصر (عج) را فراهم خواهد كرد.

خانم مهربان به عنوان يكي از سخنرانان به مبحث دشمن شناسي و كارهايي كه دشمن درهاليوود و تشكيل اتاق فكر در زمينه کار بر ضد مهدويت و شيطان پرستي انجام می دهد به ایراد سخن پرداختند. آنها فيلم ها را هدفمند مي سازند و به شدت از دوران مهد كودك و ابتدايي كار مي ­كنند و ذائقه مسلمانان را به نفع آنچه مد نظرشان است تغييرمي­ دهند و بسياري از بازيگران هم يهودي و صهيونيسم هستند.

خانم قرآني در پایان به عنوان اختتامیه هم اندیشی مطالبی را با استناد به قرآن عنوان نمودند: در دو آيه اياك نعبد و اياك نستعين * اهدنا الصراط المستقيم نکاتی وجود دارد که خيلي كاربردي است و قبل از خواندن كل قرآن واقامه نماز و حج، نياز به تأثير و انرژي اين دو آيه داريم.

تمام حقوق این سایت برای مجتمع آموزشی فاطمه الزهرا (س) محفوظ است   |  power by: majidalizadeh52@yahoo.com   |  info@mafz.ir