جستجو:  
تاریخ: 26 اسفند, 1396
        
کارگاههای آموزشی
محکومیت هتک حرمت قرآن توسط موسسه و مهمانان 8 گردهم
اتمام كار هشتمين كارگاه آموزشي اسيب شناسي مهدويت
جمع بندي كارگاه آموزشي مهدويت در مشهد
دهمين همايش كرج
دعوت از مدیریت موسسه در برنامه کاشانه مهر در شبکه
برگزاری کارگاه آموزشی آسیب شناسی مهدویت و خانواده
نهمین کارگاه آموزشی آسیب شناسی مهدویت
نسیم صبحگاه ظهور خلاصه کارگاهها
برگزاری گارگاه آموزشی مهدویت بمناسبت تولد امام رضا
یازدهمین کارگاه آموزشی با عنوان حج و مهدویت در باب
برگزاری دوازدهمین هم اندیشی کشوری آسیب شناسی مهدوی
کارگاه آموزشی حضرت زهرا(س) و مهدویت


بسمه تعالي

دهمين كارگاه آموزشي و هم انديشي مهدويت با عنوان" امام حسين  عليه السلام و مهدويت "  با حضور خواهران صاحب نظر از 9 استان و 13 شهردر كرج برگزار گرديد. (شهرهای شرکت کننده: مشهد، تهران، بابل، خرم آباد، کرج، شیراز، بروجرد، تبریز، ساری، کوهدشت، کاشان، یاسوج، شهرکرد). در اين هم­انديشي دو ­روزه محققين ابعاد مختلف قيام عاشورا و ارتباط آن با مهدويت را مورد بررسي و تبادل نظر قراردادند.

سوالات زیرجهت هم اندیشی و ارائه راهکارهای عملی  تبیین و ارائه گردید:

 

چگونه مي توان:

- با تأثيرپذيري از مسايل اجتماعي عاشورا زمينه ساز ظهور باشيم.

- با تأثيرپذيري از مسائل ديني و اعتقادي عاشورا زمينه ساز ظهور بود؟

- به عنوان يك­ منتظر واقعي اهداف امام­ حسين(ع) را در بين جوانان رواج داد؟

- با برنامه ریزی از زنان با تأثيرپذيري از عاشورا زمينه ساز ظهور تربیت نمود؟

- با روحيه مسئوليت پذيري اهداف امام حسين(ع) را در جامعه رواج داد؟

- فرهنگ مهدويت را با جذب نيرو و مديريت صحيح جهاني كرد؟

- با تأثيرپذيري از مسائل اخلاقي عاشورا زمينه ساز ظهور بود؟

- باتأثيرپذيري از مسائل سياسي عاشورا زمينه ساز ظهور بود؟

هم انديشي گروه ها با عناوین زیر برگزار و نتایج توسط سرگروه ها ارائه گردید:

گروه 1 (سفير)     

گروه 2  (شكيبا)

گروه 3  (طراوت)

گروه 4 (نساء)

با توکل به خداوند متعال و الطاف خاصه اهل بیت(ع) برنامه روز دوم کارگاه  ساعت 8:45 با قرائت دعای ندبه و عهد آغاز­ گردید.

حدود 50 مطلب در موضوع ارائه شده با بارش افکار دریافت و 8 سؤال طرح شد و طی 8 گروه نسبت به سؤالات ارائه شده با هم­ اندیشی پاسخ داده شد.

خانم صادقی نژاد عضو شورای شهر شهرستان بروجرد از سخنرانان روز دوم همایش بودند و به جدی گرفتن عملکردن به موارد جزئی اخلاقی در زندگی اشاره نموده و راز موفقیت را توکل  توسل، تفکر، تحمل، تلاش دانستند.

اختتامیه از ساعت حدود 3 بعدازظهر با حضور جناب آقای عزیزی کارشناس مجری شبکه قرآن و حافظ قرآن و فرزند شهید و قرائت آیه رب ادخلنی مدخل صدق و اخرجنی مخرج صدق و اجعلنی من لندک سلطان نصیرا توسط ایشان آغاز شد.

ایشان در ادامه صحبت بیان داشتند، کسی می­ تواند مدعی سربازی­ امام زمان (عج) باشد که هم علم داشته باشد و هم تقوی. ما باید ولایت امام را بپذیریم و برای امام درست کار کنیم. رضایت پدر و مادر در احترام، اطاعت و خدمت است.

در ادامه رئیس امور فرهنگی شورای شهر کرج حجه الاسلام پور مظاهری به ایراد سخن پرداختند:

ما معیار داریم، معیارها را امام برای ما تبیین کرده است. بهترین الگو و معیار علمای دین به ویژه امام خمینی(ره ) است که درخشش چنین مرجعی اگر بی نظیر نباشد کم نظیر است.

برای باز کردن راه به سوی ظهور راهی جز تبعیت از ولایت فقیه نداریم. مردها مدیون زنان هستند. موفق ترین مردان مدیون زنان و مادران هستند. زنان می توانند بیشتراز مردها در راستای ظهور تأثیر گذار باشند.

در ادامه جناب آقای کشاورز شاعر اهل بیت (ع) به سرودن شعربرای امام زمان (عج) پرداختند. و با سرودن اشعار ولایی خویش جمع را تحت تأثیر قراردادند.

جمع بندی کارگاه توسط خانم قرآنی

با آیه 90 سوره نحل « إِنَّ اللّهَ يَأْمُرُ بِالْعَدْلِ وَ اْلإِحْسانِ وَ إيتاءِ ذِيالْقُرْبى وَ يَنْهى عَنِ الْفَحْشاءِ وَ الْمُنْكَرِ وَ الْبَغْيِ يَعِظُكُمْلَعَلَّكُمْ تَذَكَّرُونَ » در حقيقت‏، خدا به دادگري و نيكوكاري وبخشش به خويشاوندان فرمان مي‏ دهد و از كار زشت و ناپسند و ستم باز مي‏دارد. به شما اندرز مي‏ دهد، باشد كه پند گيريد. جلوه هایی ازعاشورا تطبیق داده می­ شود.

از پیش نیازهای ظهور این است که نسبت به امام مودت و همراهی داشته باشیم. عاشوراییان سه دسته هستند. دسته اول افرادی که در ایام محرم به سینه زنی می­ پردازند و بعد از اتمام ماه محرم و صفر به زندگی عادی خود می پردازند. دسته دوم اینکه با عشق و محبت نسبت به امام کار می کنند ولی معرفت امام را ندارند. دسته سوم کسانی هستند که به عنوان شیعه معرفت امام را دارند که هدف از برگزاری کارگاه ها دسته سوم است. در صورت تلاش می توانیم این حیات طیبه را کسب کنیم.

از امام بخواهیم  که ما را فاطمی و مهدوی قرار دهد. اگر درست زندگی کنیم و محور کارمان را قل ان صلاتیو نسکی و محیای و مماتی لله رب العالمین قرار دهیم بسیار پیش هستیم.

باید اهل قلم و اهل تبلیغ صادقانه برای اهل بیت(ع) باشیم.سعی کنیم زینبی زندگی کنیم و از انرژی ما رأیت الا جمیلا بهره  ببریم.
تمام حقوق این سایت برای مجتمع آموزشی فاطمه الزهرا (س) محفوظ است   |  power by: majidalizadeh52@yahoo.com   |  info@mafz.ir