جستجو:  
تاریخ: 26 اسفند, 1396
        
مطالب متنوع
کلام معصومین
زندگی به سبک روح الله
نماز جماعت = مديريت زمان
جوانمرد عرب
گفتگو با صاحب الزمان
اصحاب كهف
نتيجه اهانت به شيخ انصاري
رسم عاشقی
نکته های کاربردی
مدیریت لحظه
شیوه های بهره گیری از زمان
تبسم چهره
نگاهي مثبت به اختلافات
اشعار خواندنی
کلام بزرگان
تغافل
پندهاي لقمان حكيم
شاید این جمعه بیاید شاید ...
خلاقیت، اهمیت و ضرورت

مدیریت لحظه

 

از تفاوت های بارز در دوران کودکی و نوجوانی این است که اندیشه های کودکان معطوف به زمان حال است و حال آن که نوجوان بهئ سرعت نگاه خود را به گذشته و آینده متوجه کرده و افق دید خود را گسترش می دهد و بیشتر رویکرد آینده نگری د ر او دیده می شود . زمانی که جوانان عوامل موفقیت خود را فهرست می کنند مسئله بهره گیری از زمان را در اولویت قرار می دهند و مایلند امور زندگی خود را به گونه ای معقول و منطقی تنظیم کنند . بعضی از کارشناسان تعلیم و تربیت معتقدند که بسیاری از اشخاص از تنظیم امور خویش غفلت میکنند و فرصت را غنیمت نمی شمارند و ایام سازنده جوانی را به رخوت رکود می گذرانند . زندگی آنها مانند روزی است که صبحگاهی آرام و دل انگیز و شامگاهش طوفانی و و وحشت انگیز دارد ، بنابراین توصیه می شود که هر وقت و در هر مکانی که کاری خوبی از عهده کسی بر می آید ،در آن کوتاهی نکند .

  در شرح حال یکی از بزرگان نقل کرده اند که هرگز از غذای داغ استفاده نمی کرد و لحظاتی را که ناگزیر بود درنگ کند تا غذا قدری سرد شود ، به نوشتن می پرداخت و چند دقیقه ای که به این وسیله هدر می رفت را مورد استفاده قرار می  داد ، و به تدریج یادداشت هایش زیاد و زیادتر شد تا آنها را  در یک کتاب با نام پنج دقیقه هایی قبل از غذا چاپ کرد .در ارزش گذاری به عامل زمان گفته شده است :اگر می خواهید ارزش  یک  دقیقه را بدانید از مسافری که از قطار یا هواپیما جا مانده است بپرسید ، اگر می خواهید ارزش یک ثانیه و کمتر از آن را جویا شوید از برنده مسابقات بپرسید که چگونه شکست یا موفقیت او رقم خورده است .

(محمدصادقپور )


 

تمام حقوق این سایت برای مجتمع آموزشی فاطمه الزهرا (س) محفوظ است   |  power by: majidalizadeh52@yahoo.com   |  info@mafz.ir