جستجو:  
تاریخ: 27 اسفند, 1396
        
راز خوراکی ها در آیات
زيتون
خرما
زنجبیل، آویشن و زردچوبه
ترنجبين
سبزیجات
سیر
انگور
انار
ذرت
خاکشیر
چای
پسته
لیمو
لوبیا قرمز
گردو
سویا
سيب
گل ختمی
زعفران
گوشت قرمز
زرشك
گل محمدي
سياه دانه
تخم بلدرچين
سيب زميني
ماهي چرب
اسيد فوليك
اسيدهاي چرب ضروري
كلسيم
سدر
عدس
پياز
خيار
كدو
خردل
طب الائمه
ماست
شکلات
ماهي
فندوق
پسته
قارچ

خاکشیر

گیاهی است علفی یک ساله یا دو ساله که ارتفاع ساقه آن تا یک متر نیز می رسد. پایین گیاه کرک دار است؛ در حالیکه بالای آن بدون کرک می باشد. تخم آن گیاه که همان خاکشیر است ریز و کمی دراز استو معمولاً به دو رنگ وجود دارد. یکی از آنها قرمز است که طعم آن کمی تلخ است. و دیگر ی به رنگ قرمز تیره میباشد.

خاکشیر از نظر طب قدیم ایران گرم و تر است.

   1-   التیام دهنده زخم و جراحات است. 2- جوشانده آن برای رفع اسهال ها ی ساده و رفع ترشحات زنانگی مفید است. 3- ادرار آور است. 4- تب بر است.5- برای دفع کرم مفید است. 6- التهاب کلیه را برطرف می کند. 7- سرخک و مخملک را دوا می کند. 8- صدا راباز می کند.9- برای از بین بردن کهیر و مخملک پوستی استفاده می شود. 10- از گلها و برگهای آن می توان برای رفع بیماری ناشی از کمبود ویتامین C استفاده کرد.11- سنگ کلیه را دفع می کند. 12- برای دفع سنگ کلیه می  توان خارشتر، خاکشیر و ترنجبین را با هم مخلوط کرده و صبح ناشتا خورد. 13- برای برطرف کردن جوشهای صورت که به علت خوردن چربی و شیرینی زیاد ایجاد میشود باید جوشانده یک قاشق ترنجبین را با دو قاشق غذاخوری خاکشیر مخلوط کرد و هر روز صبح ناشتا به مدت دو هفته آن را میل کنید تا جوش ها از بین برود.


 

تمام حقوق این سایت برای مجتمع آموزشی فاطمه الزهرا (س) محفوظ است   |  power by: majidalizadeh52@yahoo.com   |  info@mafz.ir