جستجو:  
تاریخ: 27 اسفند, 1396
        
راز خوراکی ها در آیات
زيتون
خرما
زنجبیل، آویشن و زردچوبه
ترنجبين
سبزیجات
سیر
انگور
انار
ذرت
خاکشیر
چای
پسته
لیمو
لوبیا قرمز
گردو
سویا
سيب
گل ختمی
زعفران
گوشت قرمز
زرشك
گل محمدي
سياه دانه
تخم بلدرچين
سيب زميني
ماهي چرب
اسيد فوليك
اسيدهاي چرب ضروري
كلسيم
سدر
عدس
پياز
خيار
كدو
خردل
طب الائمه
ماست
شکلات
ماهي
فندوق
پسته
قارچ

زنجبیل، آویشن و زردچوبه

[إنسان17] ص579 ـ وَ يُسْقَوْنَ فيها كَأْسًا كانَ مِزاجُها زَنْجَبيلاً

و در آنجا از جامي كه آميزه زنجبيل دارد به آنان مي‏نوشانند.

زنجبيل محرك جهاز هاضمه و براي هضم غذا بسيار مفيد است. زنجبيل براي درمان سوءهاضمه، نفخ، قولنج، استفراغ، تشنج موضعي، حالتهاي دردناك معده و تنگي نفس بسيار مؤثر است. عصاره­ي زنجبيل همراه با آب ليمو و نمك طعام اگر قبل از غذا خورده شود، براي بي­اشتهايي سودمند است.

(گیاهان در قرآن ص76)

همچنين در مورد صفرا و سرسام تجويز مي­شود. در مورد سوزش گلو و گرفتگي سينه و صدا يك تكه زنجبيل را مي­جوند تا بزاق خوب ترشح شود. عصاره­ي زنجبيل براي درمان ديابت و رماتيسم مزمن و مراحل ابتدايي سيروزكبدي مفيد است. دندان­درد و سردرد هاي عصبي با خميري از زنجبيل خشك و آب تسكين مي­يابد. ابن سينا خواص تقويتي بسياري علاوه بر اين خواص برشمرده است. جالينوس استفاده از زنجبيل را در مورد فلج و همه­ي بيماريهاي ناشي از سردي تجويز مي­كند.

( گیاهان در قرآن ص77)

 یک متخصص تغذیه گفت: مصرف زنجبیل به مقدار کم زدرچوبه و آویشن می تواند باعث افزایش قدرت حفاظتی بدن درمقابل عفونت ها شود. ایشان در ادامه افزود بهتر است میوه ها و سبزیجات نیز به صورت مخلوط و به شکل سالاد مصرف شوند چرا که هر کدام از میوه ها و سبزیجات حاوی مواد غذایی حاصی هستند و زمیانی که با یکدیگر مشصرف می شوند تأثیر گذاری همدیگر را بر بدن افزایش می دهند.  

روزنامه خبر جنوب  19 بهمن 89 ش 8624  ص 11  

تمام حقوق این سایت برای مجتمع آموزشی فاطمه الزهرا (س) محفوظ است   |  power by: majidalizadeh52@yahoo.com   |  info@mafz.ir